Gofret Pişirme Fırını; düz ya da şekilli gofretlerin tam otomatik olarak üretilmeleri amacı ile kullanılır. Gofret yaprağının ince ya da orta derinlikteki desenlerinin oluşturulması için, pişirme kalıpları isteğe bağlı olarak dizayn edilebilirler. Pişirme kalıpları doğal gaz ya da LPG ile veya istenirse elektrik ile ısıtılırlar. Pişirme zamanı 2 dk ile 3-5 dk arasında reçeteye ve istenilen gofret yaprağı kalınlığına bağlı olarak ayarlanabilir, ortalama pişirme süresi 2-3 dk’dır. Sistem enerji tasarrufu sağlayan brülörlerle donatılmıştır. Her brülör kendi ekseni etrafında hareket ettirilerek tüm pişirme yüzeyine eşit ısı dağılımı sağlanır. Isıtma sisteminin tamamı otomatik olarak ateşlenir ve monitörden takip edilir. Fırın; frekans kontrollü ana motor, hamur akıtma için kullanılan frekans kontrollü ımpeller pompa, otomatik yaprak alma sistemi, otomatik ısı kontrol cihazı, paslanmaz çelik kaplama, hamur akıtma istasyonu üzerinde kapalı eksoz davlumbazı, pnömatik kontrollü otomatik maşa gergi sistemi, alt boncuk temizleme sistemi, kontrol paneli ve kontrol kabini ile donatılmıştır.

MAŞALAR;  Pişirme kalıpları oldukça güçlü ve sağlam maşa yapısıyla desteklenir. Bu durum gofret yaprağının kalınlığının tüm yüzey boyunca sabit tutulmasını sağlar.Her maşa grubu ısıya dayanıklı rulmanlarla çalışan 4 adet çift sıra rulmanlı tekerler ile donatılmıştır. Pişirme kalıplarının yüzeyi sert krom ile kaplanmıştır.

HAMUR AKITMA İSTASYONU;  Frekans kontrollü ımpeller hamur pompası ile hamur akıtması yapılır. Hassas biçimde yerleştirilmiş akıtma birimi elektronik hamur akıtma kontrol cihazıyla kontrol panelinden istenilen miktarın ayarlanması ile yapılır.

ANA MOTOR, MAŞA GERGİ SİSTEMİ;  Gerekli pişirme süresinin ayarlanması frekans kontrollü trifaze tahrik motoru ile yapılır. Maşa gergi sistemi ayrı ayrı ayarlanabilen sağ – sol konumlu yerleştirilmiş pnömatik kontrollerle sağlanır. Bu sistem ısınma – soğuma esnasındaki genleşme kaynaklı değişimleri karşılamak amacıyla kullanılmaktadır.

GAZ KARISIM ÜNİTESİ;  Pişirme kalıplarının ısı kontrol sistemi frekans kontrollü hava fanı ile sağlanır. Bu sistemde Avrupa Standartlarına uygun gaz ekipmanları kullanılmaktadır.
Gofret Pişirme Fırını


Gofret Pişirme Fırını