Gıda sektöründe, besleme sistemleri üretim proseslerini iyileştirmeyi, daha seri üretim ve daha az işçilik hedeflemektedir. Bunun yanı sıra otomatik besleme sistemleri kullanıldığı yatırımcılara hijyenik çalışma ortamı, çalışma ergonomisinin sürekliliği, geliştirilebilirliği ve üretimde esnekliği sağlanmaktadır. Forma Makine üretim parkurundaki otomatik besleme sistemleri ile müşterilerinin ihtiyaçlarına ve mevcut üretim konumlarına özel olarak amacına uygun sistemlerle çözüm ortaklığı sunmaktadır. Firmamız, Gıda sektörünün vazgeçilmezi olan çikolata, bar, bisküvi, kek, sade ve kaplamalı gofret vb. ürünlerde maksimum performansta hizmet vermektedir.


Otomatik Ürün Besleme Sistemi


Besleme Sistemleri

       Otomatik Ürün Besleme Sistemi (UBS), sektörde yılların vermiş olduğu tecrübe ve en son teknolojinin bir arada kullanılmasının sonucunda, basit ama verimli bir sistem olarak ortaya çıkarılmıştır. Farklı geometrik şekilleri olan, sıralı veya kümelenmiş ürünlerin bir veya daha fazla yüksek kapasiteli tam otomatik paketleme makinalarına beslenmesi amacıyla kullanılmaktadır. Kaplama hatları, çikolata dökme ve pişirme fırınları ile uyumlu olarak çalışabilmektedir. Ürünler, üretim hatlarından sıralar halinde alınarak paketleme makinalarına dağıtılır.

Tokatlamalı Toplama Bandı


Besleme Sistemleri

        Tokatlamalı Toplama Bantları, genellikle bir ya da daha fazla adetteki döner çeneli yatay ambalaj makinalarına, ürünlerin otomatik olarak beslenilmesinin istenildiği tesislerde kullanılırlar. Kesilmiş gofret sıraları tekli ya da ikili sıralar halinde soldan sağa ya da sağdan sola doğru olacak şekilde besleme ünitelerine beslenirler. Düzgün şekillere sahip ürünlerin orta ve yüksek hızda beslenmelerine imkan verecek şekilde tasarlanmışlardır. Tamamen paslanmaz materyallerden imal edilmiş ve giydirilmişlerdir.

In-Line Besleme Sistemi

Besleme Sistemleri

       In-line Besleme Sistemi, yatay ambalaj makinasına yüksek kapasite ve düzgün sıralar halinde ürünleri aktaran sistemdir. Bu sistem kendinden önceki ve sonraki taşıyıcı konveyörleri ile uyumlu çalışarak gerekli durumlarda ürünleri döndürerek veya aralarındaki mesafeyi arttırıp azaltarak paketlemeye uygun hale getirilir. Ambalaj makinalarının beslenme şekillerine uygun olarak adım adım ürünler kontrol edilir ve yüksek hızlarda beslenmeleri sağlanır.

Blok Besleme Sistemi

Besleme Sistemleri
       
Blok Besleme Sistemleri, genellikle yatay ambalaj makinalarına, blok gofret ürünlerinin tam otomatik olarak beslenilmesinin istendiği tesislerde kullanılırlar. Kapasiteye bağlı olarak tekli veya çiftli olarak imal edilebilir. Ürünler sistem üzerindeki ekipmanlar yardımıyla kontrol edilerek düzenli bicimde ambalaj makinesinin konveyörüne beslenirler. Düzgün şekillere sahip ürünlerin orta ve yüksek hızda beslenmelerine imkan verecek şekilde tasarlanmışlardır.